Archiwa kategorii: Powiadomienia

Kolejka do sanatorium NFZ – powiadomienia

Powiadomienia o zmianie statusu skierowania ułatwiają monitorowanie numeru w kolejce i wyznaczenie miejsca i terminu leczenia w sanatorium, dzięki czemu przyszli kuracjusze mogą szybciej dowiedzieć się, gdzie będą leczeni.

W niektórych przypadkach może zdarzyć się, że powiadomienia nie dotrą na Państwa skrzynkę pocztową. Poniżej przedstawiamy instrukcje, co zrobić, aby temu zapobiec.

Dodanie do książki kontaktowej

W swoim programie pocztowym należy dodać adres email info @ mojesanatorium.pl do książki kontaktowej. Najłatwiej jest to zrobić wybierając odpowiednią opcję po otwarciu wiadomości powitalnej od serwisu mojesanatorium.pl.

Utworzenie filtrów poczty

Dla zwiększenia szans na to, że powiadomienia nie trafią do spamu, należy utworzyć odpowiednie filtry dla powiadomień o kolejce do sanatorium. W tym celu należy wybrać adres nadawcy powiadomienia i wybrać opcję, aby tych wiadomości nigdy nie umieszczać w folderze Spam.

Poczta Onet

Adresy, z których wysyłane są powiadomienia (info@mojesanatorium.pl oraz powiadomienia@mojesanatorium.pl) należy dodać na stronie https://poczta.onet.pl/ustawienia/#whitelistrule/add

Poczta Gmail

Dla poczty Gmail i Gazeta.pl można zrobić to na następujące 2 sposoby:

 1. Utworzyć filtr samodzielnie na podstawie otrzymanej wiadomości powitalnej
  • Kliknąć na wiadomość od mojesanatorium.pl, aby przejść do jej treści
  • W menu wiadomości (strzałka w dół po prawej stronie daty wysłania wiadomości) wybrać opcję Filtruj wiadomości tego typu.
  • W okienku powinien pojawić się adres nadawcy. Należy kliknąć Utwórz filtr na podstawie tych kryteriów wyszukiwania
  • W następnym okienku należy zaznaczyć opcje: Nigdy nie wysyłaj do spamu oraz Zawsze oznaczaj jako ważne
  • Należy kliknąć przycisk Utwórz filtr. Od tej chwili wiadomości z powiadomieniami o kolejce w sanatorium powinny trafiać bez przeszkód na Państwa email.
 2. Zaimportować przygotowany przez nas plik z powyższym filtrem:
  • Po zalogowaniu się do poczty, kliknąć na ikonkę ustawień (koło zębate w prawym górnym rogu ekranu) i wybrać opcję Ustawienia.
  • Następnie należy kliknąć na zakładkę Filtry i na dole ekranu kliknąć Importuj filtry.
  • Należy pobrać przygotowany przez nas plik z filtrem poczty klikając tutaj, zapisać go na swoim komputerze, a następnie wybrać go w formularzu importowania filtrów.
  • Po wgraniu pliku należy zaakceptować utworzenie filtru. Od tej chwili wiadomości z powiadomieniami powinny zawsze trafić do Państwa skrzynki pocztowej.

Rezygnacja z powiadomień

Jeśli będą Państwo chcieli zrezygnować z powiadomień, należy to zrobić w sposób opisany w stopce każdej wiadomości z powiadomieniem. Nie należy oznaczać wiadomości od nas jako Spam, ponieważ może to utrudnić otrzymywanie powiadomień przez innych użytkowników.

W razie pytań prosimy o kontakt.

MojeSanatorium.pl